Çanakkale Geçilmez, Geçilemez !

Mart 21, 2019 10:28 am

“Sizlere taarruzu değil ölmeyi emrediyorum, biz ölene kadar yerimize başkaları gelecektir.” diyebilen Büyük Komutan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yazdığı destandır ÇANAKKALE… Geçilmeyen son kaledir ÇANAKKALE…
İnci Koleji olarak, 104 yıl önce gözlerini dahi kırpmadan, bizler için hayatlarını feda eden şehitlerimizi andık. Programımız Sosyal Bilgiler Öğretmenimizin açılış konuşması ile başladı. Ardından video sunumları, şiir dinletileri, oratoryo, okul korosu ve tiyatro gösterileri ile Çanakkale’ ye tarihi bir yolculuk yapıldı. Duygusal anların yaşandığı programımız, Okul Müdür Yardımcımız Ümit Tolga ANDİÇ’ in kapanış konuşması ile sona erdi.

“Bu memleketin toprakları üstünde kanlarını döken kahramanlar! Burada bir dost vatanın toprağındasınız. Huzur ve sessizlik içinde uyuyunuz. Sizler Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız, bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat rahat uyuyacaklardır. Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.”

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Etiketler: ,

Kategori: ,